زمان جاری : سه شنبه 06 مهر 1400 - 8:32 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


ارسال پاسخ
تعداد بازدید 3
نویسنده پیام
mohamadmiri23 آفلاین

کاربر انجمن
ارسال‌ها : 30
عضویت: 5 /7 /1399


چه کسانی باید از دستگاه اکسیژن ساز استفاده کنند؟زمانی که اکسیژن هوا به زیر ۱۰ درصد برسد مغز دچار تورم می شود وقتی که میزان اکسیژن مصرفی به کمتر از ۶درصد می رسد حیات فرد در معرض خطر قرار می گیرد . زمانی که برای فرد اکسیژن رسانی شروع می شود علایم شروع به بهبود می کند. اگر بهبود رخ ندهد باید به عوارض ناشی از کمبود اکسیژن فکر کرد.

کمبود اکسیژن در بدن به طور کلی هیپوکسی نامیده می شود.علامت بالینی مهم آن سیانوز یا کبودی لبها و صورت است. کاهش اکسیژن رسانی منجر به تورم و آسیب بافت ها می شود که اگر ادامه پیدا کند در نهایت منجر به مرگ سلول و آسیب اندام می شود.

از آنجا که سلولهای مغز حساسیت بالایی نسبت به مصرف اکسیژن دارد اولین جا بافت مغز است که بیش از چند دقیقه دوام نمی آورد و اگر سریع جبران نشود منجر به آسیب غیر قابل بازگشت سلولی و در نهایت مرگ مغزی می شود.بنابراین برای آگاهی از قیمت دستگاه اکسیژن ساز خانگی خواندن این مطلب پیشنهاد می شود.

متخصصان بیماری ریوی تاکید می کنند که بکارگیری و اطلاع از قیمت دستگاه اکسیزن ساز خانگی برای بیماران ریوی حتمی است پس دانستن بهترین قیمت دستگاه اکسیژن ساز خانگی ضروری بوده به طوری که ترخیص بیماران ریوی از بیمارستان منوط بر استفاده از دستگاه اکسیژن ساز در محیط خانه است.

قیمت دستگاه اکسیژن ساز خانگی یکی از مسایلی است که داشتن اطلاعاتی از آن برای بیماران ریوی،پنومونی ،قلبی ،آسمی وحتی افراد سالم که جهت رفع خستگی روزانه می توانند از آن استفاده کنند نیز واجب است. این ابزار به روش جذب مولکولی اکسیژن خالص را از هوای ورودی جدا کرده و پس از مرطوب نمودن آن توسط یک سوند در اختیار بیمار قرار می دهد.

برای بیمارانی که از آمفیزم، بیماری مزم نانسداد ریه و یا سایر بیماریهای تنفسی رنج میبرند، قیمت دستگاه اکسیژن ساز خانگی یکی از نکات مهم است. بیماران حاد ریوی، پونومی، آسمی، قلبی و حتی افراد سالم نیز جهت رفع خستگی روزانه میتوانند از این دستگاه استفاده کنند. زندگی بسیاری از بیماران به این دستگاه وابسته است. برای تامین مستمر اکسیژن، در محیط خانه، برای بیماران نیازمند به اکسیژن تراپی، استفاده از این دستگاه مفید خواهد بود.

پزشکان اغلب مقدار اکسیژن مورد نیاز بیمار را در نسخه مشخص میکنند. این میزان اکسیژن اغلب با واحد لیتر در دقیقه معین میشود. بسیاری از بیماران، بسته به شرایطشان، به جز هنگام روز، در شب نیز به دستگاه اکسیژن ساز نیاز دارند. در این صورت اطلاع از قیمت دستگاه اکسیژن ساز خانگی و راه حل مشکلات تنفسی با دستگاه اکسیژن ساز از موضوعات مهمی خواهد بود.

سایر کاربردهای اکسیژن درمانی

به عنوان پادزهر در مسمومیت با گازهای سمی به ویژه گاز مونواکسید کربن
ضدعفونی کننده بهویژه در برابر میکروبهای بی هوازی(میکروبهایی که در برابر اکسیژن توان مقاومت ندارند)
کاهش تورم و تجمع مایعات در بافتهای بدن که در بهبود سوختگی ها کمک میکند
بهبود هیپوکسمی(کاهش فشار اکسیژن خون سرخرگی)
تغییر در تعداد یا الگوی تنفس ممکن است به علت هیپوکسمی باشد. علایم هیپوکسی شامل: پرخاشگری، عدم هوشیاری، گیجی، خواب آلودگی، کما، تنگی نفس، افزایش فشار خون، بی نظمی ضربان قلب و تعریق شدید است.
هیپوکسی در صورت شدید بودن میتواند زندگی فرد را به مخاطره بیاندازد. با پیشرفت سریع هیپوکسی، تغییراتی در سیستم عصبی مرکزی ایجاد و بیمار دچار ناهماهنگی حرکات و اختلال هوشیاری میشود.
در هیپوکسی مزمن (مانند آنچه که در بیماریهای انسداد مزمن ریه دیده میشود) ممکن است خستگی، خواب آلودگی، بیتفاوتی، بی توجهی و تأخیر در واکنشها به وجود آید.بهتر است مطلب مزیت های اکسیژن ساز را نیز مطالعه کنید.
اکسیژن درمانی کوتاه مدت میتواند برای گروه کوچکی از بیماران مبتلا به بیماری مزمن انسداد ریوی مفید باشد.
دستگاه اکسیژن ساز برای چه کسانی توصیه نمی شود:
دستگاه اکسیژن ساز خانگی باید طبق تجویز پزشک استفاده شود. قیمت دستگاه اکسیژن ساز خانگی امری مهم بوده و بدیهی است که استفاده خود سرانه و نا بجا از این دستگاه موجب ایجاد تهدیداتی برای فردخواهد شد که یکی از آنها مسمومیت اکسیژنی میباشد.و برای زنان باردار و کودکان باید حتما تحت نظر پزشک متخصص استفاده کنند


شنبه 08 خرداد 1400 - 16:21
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | چه کسانی باید از دستگاه اکسیژن ساز استفاده کنند؟ | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS